Rodzaje obuwia

Buty o niesamowitej historii

Jak poczuć się wyjątkowo, a jednocześnie zachować styl? Może warto postawić na buty, które od jakiegoś czasu podbijają rynek, a ich bardzo szeroki wybór, pozwala na dopasowanie ich do różnorodnej kreacji.

Buty z historią

Właśnie takie są między innymi damskie creepersy, choć możemy się także spotkać z tego typu butami męskimi. Ich długą historię zapoczątkowali żołnierze angielscy, którzy nosili te buty w czasie wojny, jako bardzo wytrzymałe. Podbiły one serca londyńczyków w latach 50, a gdy już myślano, że słuch powoli po nich zaginie, nagle różne gwiazdy zaczęły je nosić i tak znów wróciły do łask.

Buty te najlepiej wyglądają, gdy są dopasowane do luźnego stylu ulicznego. Raczej nie odnajdą się przy bardzo eleganckiej stylizacji, choć bardzo dobrze wyglądają, gdy towarzyszy im stonowana sukienka. Najlepiej jednak odnajdą się przy jeansach i T-shircie, który będzie jednolity. Nazywane są one butami buntowników, ze względu na swój nieco masywny wygląd. Należą do rodzaju unisexów, lecz w modelach damskich i męskich zawsze znajdziemy kilka różnic. Jeśli chcesz się wyróżniać na mieście, może warto postawić na coś, co nie stało się jeszcze standardem i mało kto to ma? Spraw, aby ludzie na mieście zaczęli na Ciebie spoglądać.