Odzież

Pasy poporodowe, co warto o nich wiedzieć

Zmagania z własnym ciałem po porodzie bywają trudne. Po okresie regeneracji i zagojenia się blizn pooperacyjnych, jak w przypadku cesarskiego cięcia, chętnie chcielibyśmy wskoczyć w swoje ulubione jeansy. A tu, niestety, wszystko ciasne.

Proste działanie

Odpowiednia dieta i ćwiczenia nie przynoszą natychmiastowych efektów. Dobrze jest wtedy sięgnąć po pasy poporodowe.
Są to szerokie pasy z elastycznego materiału, które zapina się na rzepy, haftki lub napy. Efekty widoczne są już w chwili nałożenia, bo przylegając ciasno do ciała świetnie modelują kobiecą sylwetkę.
Ich funkcja estetyczna jest ważna, bo daje kobiecie pewność, że dobrze wygląda.


Pasy poporodowe mają jednak głównie wzmocnić osłabione powłoki brzuszne, rozciągnięte w czasie ciąży. Także zabezpieczają przed wystąpieniem przepukliny pooperacyjnej, pomagają utrzymać wyprostowaną sylwetkę i wspomagają kobiety przy wykonywaniu pierwszych ćwiczeń.

Proste zasady korzystania

Decyzję o korzystaniu z pasa pooperacyjnego należy uzgodnić ze swoim lekarzem. Jeżeli nie widzi on żadnych przeciwwskazań do jego noszenia to w następnej kolejności wybieramy odpowiedni rozmiar i model pasa. Pas nie może być za ciasny, by nie utrudniać oddychania i nie uciskać narządów wewnętrznych.
Kobiety mogą z niego korzystać w 2 tygodnie po porodzie naturalnym i w 4 tygodnie po cesarskim cięciu.
Pasy poporodowe można nosić tylko przez kilka godzin dziennie.

Zobacz więcej na https://www.biustonoszedokarmienia.pl/pasy-poporodowe