Dodatki

Z jakiego materiału wykonana jest tania pościel?

Jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze pościeli jest oczywiście materiał z którego jest ona wykonana. Producenci chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też oferują pościele wykonane z kilku różnych materiałów.

Klasyczne pościele bawełniane

Dla większości osób najlepszym wyborem będzie tania pościel bawełniana, która doskonale odprowadza wilgoć i jest bardzo miękka. Jedną z największych zalet pościeli bawełnianych jest ich sprężystość oraz to, że dobrze ogrzewają ciało podczas snu. Pamiętać należy jedynie o tym, że bawełniana pościel dość szybko się gniecie. Bawełnianą pościel bez żadnego większego problemu można prać w wysokiej temperaturze, dzięki czemu jest dość łatwa w utrzymaniu czystości. Godna polecenia jest przede wszystkim niezawodna bawełna macerowana.

Modna flanela

Tania pościel flanelowa jest bardzo delikatna i doskonale grzeje. Flanela jest przyjemna w dotyku i może pochwalić się wysoką chłonnością. Jedynym problemem pościeli flanelowej jest to, że dość trudno usunąć z niej zabrudzenia. Aby poradzić sobie z dużymi plamami należy skorzystać z pomocy specjalnego płynu do zmiękczania tkanin. Pościel tego typu doskonale sprawdzi się w sezonie zimowym.