Buty na różne okazje

Baleriny skórzane damskie – świetna alternatywa dla butów na obcasach

Jeśli jakiejś kobiecie wydaje się, że elegancko może wyglądać i czuć się tylko w butach na obcasach, jest to znak, że do tej pory nie miała ona przyjemności nosić skórzanych damskich balerin. Kiedy zaopatrzy się w takie buty, łatwo można porzucić ulubione do tej pory szpilki i zapewnić sobie świetny wygląd, a jednocześnie wygodę.

Przede wszystkim płaska podeszwa

Niektórym kobietom w butach na obcasach jest wygodnie, ale zwykle trwa to tylko do pewnego momentu. Natury nie da się oszukać, a wysokie obcasy oznaczają nienaturalną pozycję stopy – jej silne wygięcie, tym silniejsze, im wyższe szpilki. To skutkuje bólem stóp i całych nóg, a nawet kręgosłupa (szczególnie gdy nie do końca potrafi się zachować prawidłową pozycję), jak również kurczami palców i całych stóp. Warto więc takie buty nosić rzadko, zwłaszcza że wcale nie jest to niezbędne. Baleriny skórzane damskie doskonale zastąpią czółenka nawet podczas najbardziej eleganckich imprez. Ich największym atutem jest to, że mają płaską podeszwę, choć oczywiście nie jest to regułą. Można wybrać też warianty na bardzo niskich, kwadratowych obcasach, na tzw. kaczuszkach, jak również na niższych bądź wyższych koturnach – szerokich lub (rzadziej) zwężanych.
Lepiej za to darować sobie balerinki na bardzo cienkiej, materiałowej podeszwie – nie będą one trwałe i nie zamortyzują dobrze kroków. Takie buty najlepiej nadają się do noszenia po domu, zamiast klasycznych kapci.