Buty na różne okazje

Czy wiesz, co cechuje dobre buty robocze?

Odzież ochronna stanowi część wyposażenia każdego pracownika, o którym nie można zapomnieć podczas wykonywania swojego zawodu. Tyczy się to szczególnie profesji, których pracownicy są często narażeni na wystąpienie trwałego uszczerbku na zdrowiu. Zaniedbanie więc w tym obszarze może prowadzić do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji. Bardzo ważnym elementem wyposażenia są właściwe dla danego zawodu buty ochronne. Ich charakterystyka różni się w zależności od zadań wykonywanych przez pracownika.

Dlaczego noszenie odpowiedniego obuwia jest ważne?

Właściwie dobrane buty robocze są niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa i wygody pracy każdej osobie zatrudnionej. Zadaniem takich butów jest ochrona ciała pracownika przed uszkodzeniami wywołanymi działaniem różnych czynników zewnętrznych. Prawidłowo dobrane obuwie ochronne jest również wygodne i dopasowane do rozmiaru stopy danej osoby, co liczy się zwłaszcza przy dłużej pracy i chroni stopę przed otarciami, czy kontuzjami. Na odpowiedni dobór butów ochronnych uwagę powinni zwrócić przede wszystkim pracownicy zawodów, w których zmuszeni są oni do ciągłego przemieszczania się po nierównym terenie. Niemniej jednak przemyślany wybór obuwia jest ważny dla każdej profesji.

Czy wiesz, co cechuje dobre buty robocze?

Jaka są ogólne wymogi stawiane obuwiu roboczemu?

Jak było wcześniej wspomniane, cechy, jakimi powinny charakteryzować się takie buty, różnią się w zależności od ich przeznaczenia. Mimo to, można wyróżnić kilka parametrów, które będą wspólne dla nich wszystkich, a są to:

  • wytrzymałość na uszkodzenia
  • gruba, mocna podeszwa
  • stabilizacja kostki i całej stopy
  • łatwość zakładania i zdejmowania