Uncategorized

Funkcjonalne klapki robocze

Obuwie robocze to niezbędny element ubrania w każdym miejscu pracy. Sporym uznaniem cieszą się klapki robocze, jakie są często spotykane w szpitalach i szkołach. Czym odznaczają się te buty? Jakie buty robocze wybrać?

Klapki robocze

klapki robocze

Klapki robocze mają za zadanie chronić stopy przed przegrzaniem w upalne dni i pozwalają zachować bezpieczeństwo. Na rynku znajdziemy sporo ciekawych rozwiązań, które zadowolą każdego pracownika. Modne wzory i fasony dopasują się  do naszego gustu oraz zapewnią bardzo dobrą ochronę stóp. Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie butów  roboczych, w których każdego dnia spędzamy kilka godzin. Zalecane jest, aby dobrać klapki nieco większe od stopy, o około 0,5 cm. Dzięki temu będziemy posiadać luz w sytuacji, gdy zechcemy założyć skarpety. Podczas  doboru zwróćmy uwagę na kilka kwestii:

  • dobra jakość,
  • atrakcyjna cena,
  • solidne wykonanie,
  • modne wzory i fasony dopasowane do naszego gustu,
  • zachowanie bezpieczeństwa.

Oznaczenia butów roboczych

Okazuje się, że każde robocze buty mają swoje oznaczenia. Buty bezpieczne są znakowane literą S – posiadają podnosek i są odporne na uderzenia i zgniecenia. Buty zawodowe natomiast są znakowane literą O i nie posiadają podnoska. Jeszcze innym rozwiązaniem są buty ochronne (litera P), które cechują się odpornością na uderzenia i mają podnosek. Dobranie idealnych butów zależy od wykonywanych zadań i warunków, jakie panują w miejscu pracy. Klapki robocze są niezwykle wygodne i komfortowe, co jest bardzo ważne dla pracownika.