Rodzaje obuwia

Czym charakteryzują się buty robocze cat?

Obuwie robocze CAT jest znane z solidnego wykonania, świetnie sprawdzającego się w ciężkich warunkach. Wykorzystane przez markę technologie oraz materiały zapewniają nie tylko bezpieczeństwo i ochronę, ale również wygodę i wygląd zbliżony do butów cywilnych. Warto wspomnieć, że producent znany jest ze sprzedaży maszyn roboczych znanych i używanych na całym świecie.

Jaką klasę ochrony wybrać?

Buty robocze CAT dostępne są w kilku klasach ochrony w różnych sklepach, np. na stronie BHP-Gabi. Każda klasa butów nadaję się do nieco innego zastosowania, które zostało opisane poniżej.

buty robocze cat
  • Obuwie zawodowe (O) zapewnia podstawową ochronę przed urazami. Nie chroni przed zgnieceniem palców. Stosowane są między innymi w policji, wojsku, leśnictwie lub turystyce.
  • Obuwie ochronne (P) wykazuje cechy ochronne łącznie ochroną palców, jednak podczas uderzenia do 100 J. Nie jest to wystarczająca ochrona podczas prac budowalnych, gdzie stopy narażone są na wiele większe uderzenia i zgniecenia.
  • Obuwie bezpieczne (S) jest najlepiej chroniącym stopy. Zatrzymają uderzenie do 200 J lub zgniecenie do 15 kN. Sprawdzają się na placach budowy, halach oraz magazynach. 

Wśród butów ochronnych CAT najpopularniejszą klasą ochrony jest S3. Są one wodoszczelne, wykonane ze skóry oraz mocnych tworzyw. Zimowe fasony posiadają dodatkowe ocieplenie oraz wkładki odprowadzające wilgoć. W kwestii ochronnej warto wspomnieć o nosku buta odpornym na uderzenie i zgniecenia oraz i kevlarowej wkładce antyprzebiciowej chroniącej np. przed wystającymi gwoździami.