Buty na różne okazje

Jak nosić botki na słupku, by optycznie wydłużyć sylwetkę?

Botki to najgorętszy trend ostatnich sezonów. Kobiety pokochały je za piękny wygląd oraz uniwersalność. Jak nosić botki na słupku, by nie skracały sylwetki? 

Jak optycznie wydłużyć sylwetkę? 

Nie każda z pań jest długonogą modelką, która może założyć wszystko. Często wiele kobiet musi posunąć do sprytnych rozwiązań, by optycznie wydłużyć sylwetkę.

Wybierając spodnie w kolorze botków na słupku sprawimy, że nogi będą wydawały się dłuższe. Ten sam efekt uzyskamy zakładając spódnicę lub sukienkę oraz rajstopy w kolorze butów. 

Kolejnym sposobem jest założenie butów tak, by nogawki zakrywały większą część buta. Botki na słupku są idealne do takich stylizacji. Będą idealnie komponowały się z dzwonami. Trzeba jednak pamiętać, że do tej stylizacji konieczne są botki ze szpiczastym noskiem. Obcas, który będzie wystawał, wydłuży nogi. Odwrotnie należy postąpić, gdy wybieramy botki na szerszej cholewie. Rurki wpuszczamy w buty. 

Do czego pasują botki na słupku? 

Botki na słupku świetnie wyglądają nie tylko ze spodniami, ale również ze spódnicami i sukienkami. 

Wybierając sukienkę do botków na słupku warto skoncentrować się na modelach, które sięgają maksymalnie do połowy kolana. Najlepiej wyglądają sukienki, które sięgają przed kolano. Do takich stylizacji idealna będzie szmizjerka, która świetnie tuszuje dodatkowe kilogramy lub delikatna sukienka w kwiaty, której wcale na okres zimowy, nie trzeba chować do szafy.