Buty na różne okazje

Jakie buty gumowe wybrać?

Buty gumowe robocze znajdują zastosowanie w środowisku mokrym i wilgotnym, skutecznie ochraniając przed przedostawaniem się wody do wnętrza obuwia. Wykonane są z trwałych i solidnych materiałów, które są jednocześnie elastyczne i wygodne, zapewniając nie tylko bezpieczeństwo i wodoszczelność podczas wykonywanej pracy, ale także komfort użytkowania. Sprawdzają się w wielu obszarach, w tym takich jak: rolnictwo, budownictwo, sadownictwo, służby porządkowe i komunalne.

Czym są gumofilce?

Buty gumowe, znane powszechnie jako gumofilce, to obuwie produkowane z solidnego materiału PCV (polichlorku winylu), który wykazuje wysoką odporność na zewnętrzne uszkodzenia mechaniczne, jak i działanie wody. Gumowe buty mogą być także wykonane z innych materiałów, w tym takich jak:

  • naturalna guma,
  • poliuretan,
  • nitryl.

Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa podczas użytkowania kaloszy, niektóre z nich zostały wyposażone w specjalne wkładki metalowe przeciw przebiciu znajdujące się w podeszwie oraz podnoski.

buty gumowe

Obuwie gumowe – właściwości

Producenci oferują również specjalne buty gumowe, które posiadają system zabezpieczenia palców w postaci podnoska stalowego. Wszystkie gumowce charakteryzują się znakomitą wytrzymałością nawet w najtrudniejszych warunkach i przy intensywnym eksploatacji. Co więcej, materiał, z którego wytwarzane są kalosze gumowe, cechuje wytrzymałość na benzyny, smary i oleje, a w mniejszym stopniu na kwasy i wodorotlenki. Buty gumowe dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych: czarnym,  zielonym, żółtym oraz białym. Dostępne są także wersje męskie i damskie w różnych rozmiarach.