Rodzaje obuwia

Czy warto kupić botki płaskie zamszowe?

Botki płaskie zamszowe to przede wszystkim wygodne, ale również eleganckie obuwie. Można je założyć na imprezę lub do pracy, ponieważ wszędzie sprawdzą się idealnie.

Zakup botków zamszowych


Każda kobieta powinna mieć botki płaskie w swojej garderobie. Najlepiej nosić je jesienią lub zimą, ale wiele kobiet zakłada botki również latem. Pielęgnacja botków zamszowych nie jest jednak prostym zadaniem, ponieważ jest to bardzo wymagający materiał. Na rynku dostępnych jest wiele modeli botków zamszowych, dlatego niektóre kobiety mogą mieć problem z wyborem pasującego.

Pielęgnacja obuwia zamszowego


Pielęgnacja zamszu wymaga użycia specjalistycznych środków pielęgnacyjnych. Dzięki temu będzie można łatwiej i szybciej czyścić buty. Gumka do zamszu sprawdzi się doskonale do usunięcia lekkich zabrudzeń z cholewki. Warto też pamiętać, żeby do czyszczenia nie używać wody, ponieważ ma ona negatywny wpływ na zamsz. Gumka do zamszu jest nie tylko tania, ale również bardzo łatwo dostępna, więc można ją dostać praktycznie w każdym sklepie obuwniczym. Kolejna ważna rzecz, która się może przydać to oczywiście impregnat do zamszu. Zadaniem impregnatu jest zabezpieczenie butów przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, wśród których można wymienić wodę. Warto zakupić także wilgotną ściereczkę, która również może się przydać. Botki damskie można dopasować do dowolnego stylu ubierania się. Należy pamiętać, że na czasie jest teraz mieszanie trendów.