Odzież

Krótka charakterystyka piżam typu kigurumi

Nie da się zaprzeczyć temu, że jednym z najważniejszych elementów przekładających się na jakość snu jest dobrze wybrana piżama. Jej wpływ na poczucie komfortu pod kołdrą jest ogromny, zarówno przez wzgląd na jej wykonanie, jak i wygląd zewnętrzny. Japończycy, zdając sobie z tego sprawę stworzyli wyjątkową odmianę piżam znaną jako kigurumi, która obecnie jest znana i ceniona na całym świecie. Również w Polsce nie brakuje miłośników tego typu piżam ze Wschodu. Czym charakteryzują się piżamy kigurumi? Czy warto zdecydować się na zakup jednej z nich?

Czym w ogóle jest kigurumi?

Kigurumi to połączenie piżamy i kostiumu jednoczęściowego. Będący połączeniem japońskich słów kigu (nosić) oraz nigurumi (pluszowa zabawka) kombinezon może przyjmować najróżniejsze formy, jednak najczęściej widuje się kigurumi imitujące zwierzęta, fantastyczne stworzenia oraz popularne postacie fikcyjne. Ponadto kigurumi są wykonywane z bardzo przyjemnych w dotyku materiałów, które na dodatek dobrze zatrzymują ciepło. Dzięki temu nosząc takową piżamę można odczuwać bardzo wysokie poczucie komfortu.

Zalety noszenia kigurumi do snu

Oczywiście największą zaletą kigurumi jest niepowtarzalny wygląd. Ma on ogromny wpływ na samopoczucie każdego noszącego, pozwalając znacznie łatwiej zrelaksować się przed snem. Poza tym nosząc kigurumi nie trzeba martwić się o marznięcie w chłodniejsze poranki, co jest niezastąpione w środku zimy. Warto też wspomnieć, że piżama kigurumi może również być używana jako kostium, na przykład na balu kostiumowym.

Kto może nosić kigurumi?

Choć mogłoby się wydawać, że kigurumi to raczej dziecięca piżama, to większość dostępnych na rynku modeli to modne kigurumi dla dorosłych. Każdy może czasami pozwolić sobie na odrobinę dziecinności, dlatego nikt nie ma problemu z tym że ktoś kupuje kigurumi męskie imitujące Kubusia Puchatka, czy też kigurumi damskie stworzone na wzór baśniowego jednorożca.